2023-12-20

Wigilia 2023

15 grudnia po raz kolejny odbyła się w Domu Seniora w Szczańcu uroczysta Wigilia. Seniorzy zaprosili grono wspaniałych gości Wójta p. Krzysztofa Nerynga (Wójt nie mógł przybyć ponieważ odbierał ważna dla Gminy nagrodę), sekretarza p. Czesława Słodnika, skarbnik p. Elżbietę Baranowską oraz dyrektor CUS p. Martę Obst. Dodatkowo Seniorzy zaprosili byłych uczestników Domu Seniora, z którymi w dalszym ciągu utrzymują znajomość. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim, były życzenia, śpiewanie kolę, łamanie się opłatkiem i poczęstunek. Rozmowom towarzyszył dobry humor, a wspomnieniom nie było końca. W tej niesamowitej i świątecznej atmosferze unosił się zapach piernika, pomarańczy i goździków. Jak co roku było rodzinnie, przyjemnie i bardzo wigilijnie.
2023-12-14

Wigilijne gotowanie

W kuchni zamieszanie, bo trwa wigilijne gotowanie. Do zrobienia tyle rzeczy: krokiety z pieczarkami, uszka z grzybami, pierogi z kapustą, farsze, sałatki. Seniorzy w pocie czoła uwijają się w kuchni. Jeszcze trzeba udekorować stół świąteczny. Ze wszystkim trzeba zdążyć przed przybyciem gości.
2023-12-11

Przedświąteczne przygotowania

Do Wigilii zostało niewiele czasu, a przygotowań bez liku. Trzeba upiec i ozdobić wiele pierniczków, przystroić salę, powycinać bardzo dużo białych gwiazdek, zrobić zaproszenia dla gości i przygotować listę zakupową. w tym okresie seniorzy nie mają czasu na zabawę, ale wszystkie zadania sprawiają im satysfakcję i wykonują je z uśmiechem na twarzy.