Logo OPS Szczaniec

Archiwum newsów, strona 5

Obrazek dla news_229

Dzień Kobiet 8 marca 2022

27.04.2022

Dzień Kobiet w teatrze

Seniorzy ze Szczańca i Smardzewa w tym roku spędzili w wyjątkowy sposób Dzień 8 Marca.  Wybrali się na  przedstawienie teatralne do Międzyrzeckiego Domu Kultury na „Muzyczny stend -up Dominik Gwit”. Już przy wejściu każda Pani otrzymała kwiat, a potem został wzniesiony toast lamką szampana. Seniorzy ze Szczańca i Smardzewa w tym dniu miło spędzili czas  także w kawiarence „Cafe Czysta” w Międzyrzeczu. To był bardzo intensywny i udany dzień.  

więcej

Obrazek dla news_226

Moje mocne strony

27.04.2022

Demencja nie musi być wyrokiem. To tytuł mini wykładu poprowadzonego przez trenera zajęciowego Krystynę Piątek w klubie seniora w Smardzewie.  Seniorzy mieli okazję dowiedzieć się, co to jest demencja, czyli otępienie. Czym się charakteryzuje, jakie są jej przyczyny oraz objawy. Wiedzą już na pewno, że demencja nie jest normalną częścią starzenia się, ale szanse na jej rozwinięcie wzrastają wraz z wiekiem. Poznali też różnicę między otępieniem a naturalnym procesem starzenia się.

Oprócz mini wykładów seniorzy chętnie uczestniczą w zajęciach rozwijających  pamięć, koncentrację uwagi, spostrzegawczość i inne procesy umysłowe. Nauczyli się rozwiązywać sudoku. Ćwiczą pamięć krótkotrwałą oraz długoterminową wykonując wiele zabaw z wyrazami i działaniami matematycznymi. Wszystkim tym zajęciom towarzyszy bardzo dobra  atmosfera, radość i zadowolenie z własnych osiągnięć.

Krystyna Piątek- trener  zajęciowy

więcej

Obrazek dla news_223

Dzień Babci i Dziadka

27.04.2022

Dzień Babci i Dziadka

Ten wyjątkowy dzień seniorzy ze Szczańca i Smardzewa  postanowili spędzić razem. Podczas zajęć integracyjnych uruchomili  swoja wyobraźnię i kreatywność, ponieważ wybrali się w tajemniczą przestrzeń, otrzymaną w prezencie od swoich wnucząt. Zadaniem  było przedstawienie tej przestrzeni w formie pracy plastycznej. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Seniorze ze Szczańca i Smardzewa przygotowali  zdrowe  jedzonko w postaci owocowych galaretek i pieczonych  jabłuszek.

więcej

OPS Zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.