Logo OPS Szczaniec

Archiwum newsów, strona 3

Obrazek dla news_247

Warsztaty z doktorem nauk biologicznych w Szczańcu

09.06.2022

W maju odbyły się warsztaty z Panią Justyną, doktor nauk biologicznych, pedagożką, dietetyczką i edukatorką cukrzycową. Dotyczyły one przede wszystkim zdrowia i wszelkich jego aspektów takich jak parametry życiowe, pierwsza pomoc, odporność, stany zagrożenia życia, stres i aktywność ruchowa. Oprócz teorii, była też nauka poprzez zabawę, ćwiczenia ruchowe i taneczne, "pajęczyna odstresowująca". Seniorzy bardzo zaangażowani w zajęcia mieli też czas na zadawanie pytań do p. Justyny w kwestiach swojego zdrowia, zachowań w różnych sytuacjach czy nawykach dnia codziennego. To były bardzo przydatne i bogate w merytoryczną wiedzę warsztaty. Seniorzy bardzo dziękują za wykłady i zapraszają Panią doktor ponownie.

więcej

Obrazek dla news_243

Zajęcia teatralne w Bibliotece

06.05.2022

Zajęcia teatralne

Seniorzy z Domu Seniora w Szczańcu i Klubu Seniora w Smardzewie w miesiącu kwietniu 2022 roku uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach ruchowych. Przygotowały je i poprowadziły animatorki z CKiB w Szczańcu Panie: Marta Napierała oraz Dominika Bilon-Bohdan. Pod opieką Pani Dominiki seniorzy wykonywali zestawy ćwiczeń przygotowujących do gry aktorskiej. Polegały one na rozgrzaniu i rozciągnięciu mięśni głowy, twarzy, kończyn. Ćwiczyli również tonacje głosu, czytali i wcielali się w różne role, odgrywali scenki teatralne. To była naprawdę wesoła i ciekawa zabawa.  

więcej

Obrazek dla news_242

Zajęcia kreatywno-plastyczne w Bibliotece

28.04.2022

Zajęcia  kreatywno-plastyczne

Seniorzy z Domu Seniora w Szczańcu i Klubu Seniora w Smardzewie w kwietniu 2022 roku uczestniczyli w bardzo interesujących zajęciach plastycznych. Przygotowały je animatorki CK i B w Szczańcu, Panie: Karolina Elert i Katarzyna Obiała. Razem z Panią Karoliną seniorzy  wykonywali stroiki wielkanocne oraz malowali nowoczesnymi technikami świąteczne pisanki. Natomiast z Panią Kasią  zajęli się ceramiką. Lepili z gliny ozdobne misy oraz wykonywali naczynia na kole garncarskim. Zajęcia miały na celu rozwijanie wyobraźni przestrzennej, pomysłowości, cierpliwości, wyczucia estetycznego oraz motoryki małej. 

 

więcej

Obrazek dla news_241

Zajęcia taneczne w Bibliotece

28.04.2022

Zajęcia taneczne

Seniorzy z Domu Seniora w Szczańcu i Klubu Seniora w Smardzewie w miesiącu kwietniu 2022 roku uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach ruchowych. Przygotowały je i poprowadziły animatorki z CKiB w Szczańcu Panie: Marta Napierała oraz Dominika Bilon-Bohdan. Pod opieką Pani Marty seniorzy wykonywali szereg ćwiczeń usprawniających kręgosłup i rozciągających oraz nauczyli się układu tanecznego, który sprawił im wiele radości

więcej

OPS Zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.