Logo OPS Szczaniec

Archiwum newsów, strona 3

Obrazek dla news_305

Dzień Kobiet 2023

13.03.2023

Tradycyjnie już, 8 marca w Dniu Kobiet, seniorzy postanowili świętować na całego. Były baloniki, słodycze, desery, piękne róże i pachnąca jabłkami i cynamonem, ciepła szarlotka. Były również życzenia dla siebie nawzajem oraz od pamiętających panów. Jednym z takich panów, okazał się być sam Wójt, który przybył osobiście z naręczem dorodnych czerwonych goździków. W trakcie świętowania, seniorzy kolorowali także plakaty, rozmawiali o kobietach, które zapisały się na kartach historii, które osiągnęły sukces, zdobyły nagrodę Nobla czy Oskara, podróżniczkach, pisarkach i artystkach. Jednym słowem mówiąc, dzień minął pod znakiem "KOBIET".

więcej

Obrazek dla news_303

Odwiedziny szczególnego gościa

09.03.2023

24 lutego seniorzy mieli zaszczyt gościć u siebie Panią Elżbietę Rafalską, posłankę do Parlamentu Europejskiego, która odwiedziła naszą gminę i była gościem Wójta p. Krzysztofa Nerynga. Została ciepło i serdecznie przywitana przez seniorów. Zajrzała do sali sportowej, gdzie razem z Wójtem podjęła wyzwanie na rowerku stacjonarnym i skorzystała z dobrodziejstwa groty solnej, w której ucięła krótką rozmowę z Wójtem. Właściwie zajrzała w każdy kąt Domu Seniora i była mile zaskoczona jego zagospodarowaniem i wyposażeniem. Pani Rafalska znalazła również dłuższą chwilę, aby usiąść z naszymi seniorami, napić się kawy i wypytać o samopoczucie, funkcjonowanie w Domu Seniora, potrzeby i sprawy bieżące. Na koniec wizyty nasz gość zostawił miły upominek dla wszystkich seniorów. Takiej wizyty nasi seniorzy jeszcze nie mieli. Wrażenia po spotkaniu były duże, tym bardziej, że Pani Rafalska wywarła bardzo pozytywne emocje.

więcej

Obrazek dla news_302

Tłusty Czwartek

08.03.2023

W Domu Seniora w Tłusty Czwartek było naprawdę tłusto ! Ale i słodko, i pysznie i wesoło. Seniorzy smażyli małe pączusie. Ciepłe i chrupiące obsypane białym puchem, szybko zniknęły z półmiska. Na szczęście w kuchni już smażyły się złociste faworki. Zapach roznosił się w całym budynku, a seniorzy objadali się wypiekami. Przy okazji wspominali, jak w dzieciństwie wyglądał ten dzień i jak teraz sami przygotowują dla swoich bliskich słodkie wypieki.

więcej

Obrazek dla news_301

Walentynki

08.03.2023

14 lutego w Walentynki seniorzy postawili na same przyjemności. Były kwiatki, czerwone balony, różowe pączki w kształcie serca, pyszna kawa i romantyczna, relaksująca muzyka. Seniorzy wykonali również kolorowe serca, które ozdabiali włóczką i wypisali na nich swoje miłosne życzenia. Przenieśli się także w przeszłość, opowiadając o swoich pierwszych zauroczeniach i miłościach swojego życia. To były niesamowite opowieści, śmieszne, radosne  i bardzo wzruszające. Na niektórych policzkach pojawiły się nawet nieśmiałe rumieńce. To był miły dzień, pełen emocji i miłości.

więcej

Obrazek dla news_300

Lutowe słońce

20.02.2023

Zima jeszcze trwa, ale słońce coraz częściej i śmielej pojawia sie na zimowym niebie. Seniorzy wykorzystują takie momenty na długie spacery po okolicy. Tym razem wybrali się na spacer wokół pieknych stawów. Przy gruncie trzymał deliktany mrozik, tafla wody ścięta była lodem, ale w powietrzu czuć było ciepły słoneczny wietrzyk. Na twarzy można było poczuć ogrzewające promienie słońca. Aż nie chciało się wracać na obiadek. To był relaksujący i energetyczny dzień.

więcej

OPS Zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.