Logo OPS Szczaniec

News

News zdjęcie id 109

Otwarcie nowej siedziby OPS

Takiego najazdu oficjalnych gości jeszcze Szczaniec nie widział. Dzisiaj 22 stycznia 2018r. odbyło się otwarcie nowej siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczańcu. Uroczystość otwarcia zaplanowano już na godz. 9:05. Przed siedzibą OPS-u zebrali się zaproszeni goście. Wójt przywitał Panią Elżbietę Rafalską – Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Pana Władysława Dajczaka – Wojewodę Lubuskiego i pozostałych gości.

Po krótkim przedstawieniu historii obiektu przez Wójta i montażu finansowego inwestycji nastąpiło przecięcie wstęgi. Głos w sprawie znaczenia spraw społecznych zabrali również Pani Minister i Pan Wojewoda. Wójt przekazał klucze Pani Kierownik i ośrodek został otwarty. Goście zapoznali się z nowymi pomieszczeniami, podziwiali nowoczesny obiekt, zwracali uwagę na komfort załatwiania spraw w nowej siedzibie, dostosowaniem do potrzeb niepełnosprawnych oraz warunkami pracy urzędników.

Druga części uroczystości odbyła się w Mediatece. Pan Wójt przedstawił gminę i zamierzenia polityki społecznej na najbliższe lata. Głos zabierali również zaproszeni goście. Pani Minister podkreśliła że jest zachwycona podejściem władz Szczańca do problemów społecznych. Powiedziała, że w Szczańcu starcza nie tylko na drogi, kanalizację czy kulturę ale też na sprawy społeczne. Wręcz zauroczona była nowoczesną i wszechstronnie wykorzystywaną Mediateką. Po przemówieniach i podziękowaniach nastąpiło zgłoszenie gminy do programu „Mieszkanie Plus”. Pan Wójt i Pani Przewodnicząca Rady podpisali list intencyjny do Pana Jerzego Kwiecińskiego – Ministra Inwestycji i Rozwoju w sprawie lokalizacji na terenie gminy obiektów budownictwa mieszkaniowego w ramach programu „Mieszkanie Plus”. Pani Minister zobowiązała się do osobistego przekazania listu Ministrowi Inwestycji i Rozwoju.

Po zakończeniu części oficjalnej goście mogli podziwiać występ dwóch grup tanecznych skupionych przy Centrum Kultury i Biblioteki w Szczańcu. Grupa młodsza o wdzięcznej nazwie „Odlotowi” i grupa starsza „Epidemia” 

 

List do Ministra Inwestycji i Rozwoju

/_portals_/gminaszczaniec.samorzad.pl/CKFiles/List_intencyjny_podpisany.pdf

Prezentacja polityki społecznej gm. Szczaniec

/_portals_/gminaszczaniec.samorzad.pl/CKFiles/Otwarcie_OPS_-_Kopia.pdf

Pisza o nas w Pulsie Biznesu:

https://www.pb.pl/rafalska-dlugofalowa-praca-socjalna-nowym-wyzwaniem-dla-pracownikow-ops-903668

I pokazują w Telewizji:

https://gorzow.tvp.pl/35705642/pomoc-spoleczna-priorytetem-gmina-remontuje-siedzibe-ops

OPS Zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.